Podnikám, abych byl pánem svého času

Libor Hoření

Už 24. února k nám na diskusi zavítá, Libor Hoření, úspěšný mladý online podnikatel. Libor stojí za úspěchem portálů Toprecepty.cz a Fasheebo.cz. Nejen o tom, proč začal podnikat, jaké byly jeho podnikatelské začátky a jak bojuje s prokrastinací, se dočteš v následujícím rozhovoru.

 

Máš za sebou spoustu úspěšných projektů a mě to přivádí k myšlence, jak vůbec dostat podnikatelský nápad?

Myslím si, že nejzásadnější je mít otevřenou mysl a hlavu novým příležitostem. Řekl bych, že není potřeba sedět na internetu a vyhledávat si na Googlu podnikatelské příležitosti. Úplně nejdůležitější je být otevřený novým příležitostem a na problémy se snažit nahlížet jako na příležitosti. To znamená, dívat se na věci kolem a všímat si na co nadávám já, má rodina a mí přátelé nebo jenom žena v tramvaji. Když slyším někoho na něco nadávat, tak pro mě je to ukázka toho, že je tu nějaký problém, který by lidi chtěli vyřešit, což otevírá to, že za to také lidi budou ochotní zaplatit. Já si vždycky říkám: „Můžu být já ten, kdo to vyřeší a přijde s tím řešením pro lidi?“ Myslím si, že důležitější než zůstat u toho nadávání, je říct si, zda můžu být já ten, kdo přijde s řešením.

 

Myslíš, že podnikat může každý, nebo se podnikatelským duchem člověk musí narodit?

Nemyslím si, že se s tím člověk musí narodit. Zároveň si ale nemyslím, že by měl podnikat každý. Záleží na tom, jakou má člověk představu a jaké má cíle. Někdo si určí, že jeho cílem je mít prácí, která ho bude bavit, bude mít v pohodě kolegy a šéfa, pracovní dobu, která mu bude vyhovovat a slušný peníze, které mu budou stačit. Pokud je s tímhle člověk v pohodě, tak ideální varianta je pro něj najít si normální práci a pracovat. Protože tady neponese tak velkou zodpovědnost a riziko. Ale potom jsou tady lidi, jako já, který mají jinou povahu. Já třeba nechci, aby mi někdo říkal, v kolik mám jít ráno do práce a z práce, jak dlouho můžu být na dovolené a jestli vůbec můžu jet na dovolenou. Chceme si o těchto věcech sami rozhodovat, takže pro nás si zase myslím, že dává větší smysl to podnikání.

 

Setkal ses někdy s tím, že by tvoje mládí bylo v podnikání překážkou? Že by tě například investoři kvůli tomu nebrali vážně?

Naopak. Myslím si, že to bylo spíš ku prospěchu začít takto mladý. Člověk je ještě nezkažený tím světem, má spoustu nápadů, elánu a energie. Chce objevovat a zkoušet nové věci. To jsou obrovský výhody. Na druhou stranu jsou s tím spojeny i nevýhody, kdy člověku chybí zkušenosti, nemá kontakty a peníze. To se dá ale strašně moc přebít tou energií, snahou a chutí objevovat a zkoušet nové věci. Na různých schůzkách se mi často stávalo, že jsem přijel a tam stál ředitel nebo ředitelka ve starším věku a koukali, jak jsem mladý. Rázem se z toho stala neformálnější schůzka. Oni se najednouuvolnili, protože si řekli, že takhle mladý člověk za námi přijel, tak si s ním popovídáme a třeba něco dáme dohromady.

Samozřejmě že mám i negativní zkušenosti s některými firmami, kde jsem cítil, že si říkají, tenhle je mladý a nerozumí tomu, tak mu nabídneme úplně směšný podmínky a on je příjme. Stalo se mi, že jsem kývnul někdy na některé věci, o kterých jsem si později řekl, že to bych nikdy neudělal na základě těch zkušeností. Ale to jsou právě ty zkušenosti, který člověk musí sbírat a čím dříve je začne sbírat, tak tím dále se potom může dostat.

 

Kolika projektům se v současné době vlastně věnuješ?

Teď aktuálně se věnuji Topreceptům a projektu Fasheebo. S Fasheebem jsme teď byli dva měsíce v Americe, a po ní jednám ještě s nějakými partnery přes Skype, přes e-mail a tak dále. Fasheebo se nesnažíme v Česku nějak marketingově podporovat, ale spíš se zaměřujeme na Ameriku. Dále se věnuji menším projektům, které jsem založil jako třeba Topgrilování.cz, Topmoučníky.cz a pár dalších, ale to jsou malé projekty, kde není potřeba tolik péče.

 

Máš problémy s prokrastinací? Můžeš nám dát tip, jak s ní bojovat?

(smích) S prokrastinací, musím se přiznat, že jsem měl problém dřív. Potom jsem ale začal chodit za Petrem Ludwigem na osobní konzultace v boji proti prokrastinaci. Říkal jsem si, že když se mi podařilo něco vybudovat i při té prokrastinaci, tak co by se mi potom podařilo vybudovat, kdybych byl úplně efektivní. Ty konzultace mi hodně pomohly a teď bych řekl, že se to hodně zlepšilo.

 

Můžeš popsat svůj běžný pracovní den? Jak probíhá?

Běžný den se u mě těžko popisuje, protože ty pracovní dny se hodně různí. Snažím se totiž nemít všední dny. Snažím se nebýt takový ten typický podnikatel, který ráno vstane, pak dlouho pracuje a nakonec jde unavený domů.  Každý den si plánuji jinak a vždycky se snažím do toho zahrnout něco speciálního a zajímavého. Třeba dneska jdu na přednášku o cestování, protože do budoucna plánuji více cestovat. Jindy jdu třeba na badminton nebo paintball. Přiznávám ale, že ne vždy se mi to podaří.

 

Podnikáš od 17 let, donedávna jsi ještě i studoval. Měl jsi vůbec čas užít si ten klasický studentský život nebo ti to nic neříká?

Určitě stihl, možná i víc než dost. (smích) Často jsme chodili s přáteli a se spolužáky si někam sednout. Já jsem v podstatě začal podnikat proto, abych měl čas na všechno, co mě bude bavit. Viděl jsem kolem sebe podnikatele, kteří jsou strašně uspěchaní, na nic nemají čas a nic nestíhají. Dneska to zní trošku jako paradox, ale na základě toho jsem se rozhodl začít podnikat. Ne proto, abych byl na tom stejně jako oni, ale abych podnikal jiným způsobem. Chci dělat práci, která mě baví a na tu, kterou považuji za nutné zlo, zkusím najít někoho, pro koho to je zase zajímavý. Například mě nebaví účetnictví, tak najdu účetní, kterou to baví. Chtěl jsem podnikat, abych byl pánem svého času. Jedním z největších mých cílů bylo najít si vždycky čas na to, co považuji za důležité.

 

V současné době učíš na Newton College. Jak ses k tomu dostal?

Nerad říkám, že učím. Spíš tam mám nějaké přednášky, které mají studenty inspirovat a motivovat. Já obecně nemám moc dobrý názor na školní systém a vzdělávání v Česku, takže jsem se snažil s tím aspoň něco udělat. I svoji bakalářku jsem psal na téma, které se týkalo zavedení nového předmětu na Newton College. Šlo vlastně o něco podobného jako to, co děláte vy, Lidé z praxe. Chtěl jsem pro ty studenty zajistit inspirativní přednášející, kteří studentům řeknou praktické tipy, ale hlavně je určitým způsobem nakopnou.

 

Na závěr lze říci jediné. Kdyby jednou Libor seknul s podnikáním, měl by se dát na koučování. To mu jde opravdu výborně, a proto na úterní diskusi od Libora nečekej nic neříkající klišé a obecné fráze. Naopak. Libor se tě bude snažit nadchnout a inspirovat. Necháš se?

Diskuse s Liborem Hořením a Jakubem Rožem je na programu 24. února od 15:50 v prostorách PEF MENDELU v Brně.

 

Komentáře

komentářů

Vloženo dne 22.2.2015 | Kategorie: Jakub Rož & Libor Hoření | Autor: Milad Abassi

Back to Top